Dijital Tescil | E-Ticaret Çözümleri
kurumsal-kimligin-onemi-ve-adimleri

Kurumsal Kimlik Nedir ?

 

Bir kurumun, firmanın veya vakfın hem kendi içinde hem de başka
oluşumlara karşı duruşunu , davranışını , imajını temsil eden kavramdır.


Kurumların başka firmalar tarafından onu özel kılacak tanıtım biçimi olan Kurumsal Kimlik, var olan oluşum için önem taşır. Bu Kimlik onun varlığını sürdürebilmesi ve daha yüksek hedeflere ulaşabilmesi için önemli bir unsurdur.
Firmaların kurumsal kimlik oluşturması için özen göstermelidir. Var olan sürecin en ince detayları hesaplayacak profesyoneller ile çalışmaları gerekmektedir. Yapılacak Kurumsal kimlik firma için hayati önem taşımaktadır.

 

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

 

Kurumsal kimlik oluşturma beş temel aşamadan oluşmaktadır;

 

*Birinci aşamada kurumsal kimlik oluşturulmadan önce planlamanın yapılması... Kimlere hitap edilecek, nasıl bir yol izlenecek, firmanın toplumda yeri neresi olacak ve o topluma nasıl hitap edecek. Bu aşamada müşterilerinizi seçmiş olacaksınız. Hitap ettiğiniz kişileri seçerseniz piyasadaki kimliğinizi oluşturmanız daha kolay olacaktır.


*İkinci aşamada, var olan kimliğin oluşturulması için belli bir sürecin dikkate alınmasıdır. Kurumsal Kimlik hemen oluşturulamaz. Var olan sürecin belli bir sürede yapılması ve bu süreye sadık kalınarak ilerlenmesi, planlamanın en önemli unsurlarındandır. Böylede dikkatli adımlar atarak kurumsal kimliğinizi hatasız bir kalıpta oluşturabilirsiniz.


*Üçüncü aşama sunum aşamasıdır. Kurumun alıcılara ulaşması için yapması gereken bir sunum şekli vardır. Bu sunum şekli kurumun sunduğu hizmete göre değişiklik göstermektedir. Müşteri odaklı olan firmalarda bu çok önemli bir aşamadır. Müşterileriniz ile ilk tanışma sürecinde sizi nasıl tanıyacaklarını sağlarsınız. Böylece akılda kalıcı bir durum olduğu için bu aşama sürecinin iyi hesaplanması ve müşterinin sizin firmanızı nasıl bir kimlikle tanımasını istediğinizi iyi planlamalısınız.


*Dördüncü aşamada düzeltme ve değişiklik aşamasıdır. Var olan sunum ve süreç de yapılacak değişiklikler kurumsal kimliğin benliğini tazeleyerek daha canlı ve daha yeni konumda olmasını sağlar. Yapacağınız düzenlemelerin önceden yapmış olduğunuz planlamayı değiştirerek değil, yeni bir yol izleyerek yapmalısınız. Hatalarınızı ve eksiklerinizi görmek için planlama sürecini tekrar başlatıp var olan kusurları kapatmalı veya değiştirmelisiniz.  Değişim ve düzenleme Kurumsal kimlik oluşturmanın en çok kullanılan unsurlardan biri olduğunu da unutmamalısınız.


*Beşinci yani son aşamamızda ise yapılmış olan bu sürecin faaliyete geçmesini sağlamaktır. Böylece planlama ve süreç konusunda yapmış olduğunuz bütün çalışmaların meyvesini toplayabilirsiniz.
Kurumsal Kimlik oluşturmakta profesyonel yardımı almak çok önemlidir. Piyasayı takip edebilen ve o piyasaya göre konum sağlayabilen bir kurumun veya kişinin bu işi yapması normal bir firma çalışanını yapmasına göre daha avantajlıdır.

En Çok Okunanlar

Şahıs Şirketi Nedir, Nasıl Kurulur?
Şahıs Şirketi Nedir, Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitenizdeki ürünleri satarken fatura kesebilmek ve verginizi ödeyebilmek için şirket kurmanız şarttır. Türk Ticaret Kanunu

E-Ticarette Mobil Uygulamanın Önemi Nedir?
E-Ticarette Mobil Uygulamanın Önemi Nedir?

Ülkemizde mobil sektörü hızla gelişmektedir. Bunun ile beraber bir çok e-ticaret firması da site üzerinden satış yapmanın yanı sıra mobil uygulamadan da satış y

Kurumsal Kimliğin Önemi Ve Adımları
Kurumsal Kimliğin Önemi Ve Adımları

Bir kurumun, firmanın veya vakfın hem kendi içinde hem de başka oluşumlara karşı duruşunu , davranışını , imajını temsil eden kavramdır. Bu makalemizde bu kavra
Mobil Uygulamamız Yayında !

Şimdi mobil uygulamamızla cebinizdeyiz.

Dijital Tescil Android Uygulamamız Dijital Tescil App Uygulamamız Yakında