Dijital Tescil | E-Ticaret Çözümleri
e-ticarette-mobil-uygulamanin-onemi-nedir

E-Ticarette Mobil Uygulamanın Önemi Nedir?

Ülkemizde mobil sektörü hızla gelişmektedir. Bunun ile beraber bir çok e-ticaret firması da site üzerinden satış yapmanın yanı sıra mobil uygulamadan da satış yapmayı hedeflemektedir. Bir firmanın mobil uygulamasının olması kurumsal kimlik bakımından çok önemli olup, onun müşterilerle daha çok irtibatta olmasını sağlar.

Mobil uygulama kullanan firmalar sektörlerinde rakiplerine kıyasla müşterilerine daha çabuk ulaşıp hizmet veya ürün satabiliyorlar. Bunun yanı sıra yapmış oldukları hizmetlerin reklamlarını da mobil uygulamadan yapıyorlar ve buda onlar ek bütçe sağlamadan belli bir kitleye ürünlerini tanıtma imkanı sağlıyor.

Hizmetlerinizin yanı sıra sosyal faaliyetlerinizi de mobil platformdan paylaşarak müşterileriniz ile daha samimi bir ortam sunup onların güvenini kazanarak iş kalitenizi arttırıyorsunuz. Böylece faaliyete gösterdiğiniz piyasada adınız daha çok duyuluyor ve kaliteniz daha çok artıyor.

Yedi Temel Aşamada Mobil Uygulama.


Mobil Uygulamada Ürün Satışı:

Günümüz telefon teknolojisinin de getirdiği üzere insanlar daha çok bu telefon üzerinden alışveriş yapıyorlar. Kullanımı kolay ve müşteri odaklı mobil uygulamalar, tarayıcı üzerinden yapılacak alışverişin zorluğunu ortadan kaldırıyor. Müşteri hem stabil ve optimize bir şekilde hem de güvenli alışverişini yapabiliyor.

Mobil Uygulamada Kitleyi Genişletmek:

Mobil uygulamanın ürün satışının yanı sıra kitlenizi arttırmasını ve teknolojiye ayak uydurduğunuz için genç kitlelere de hitap etmenizi sağlar. Bu da ilerleyen zamanlarda sizin reklamınızı müşterilerinde yapmasını sağlar.

Bildirim ve Uyarılar:

Mobil uygulama kullanımında anlık olarak telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan kolay bir şekilde bildirimleri, oluşabilecek hata ve uyarılardan yararlanabilirsiniz.

E-Ticaret sitenizde Müşteri Yorumları:

Mobil uygulama sayesinde anlık olarak müşterilerinizin yorumlarına ve şikayetlerine anlık olarak cevap verebilirsiniz. Müşterilerinize ne kadar hızlı cevap verirseniz o kadar kaliteli bir hizmet sunmuş olursunuz. Müşterilerin ana odağı, hizmet konusunda satıcının veya firmanın anlık olarak sorun çözme odağının olmasıdır. Bu anlık sorun çözme hizmetiniz müşterilerin size daha çok güvenmesini ve daha çok alışveriş yapmasını sağlar.

Mobil Uygulamada Kullanım Kolaylığı:

Mobil Uygulamanın kullanım kolaylığını iki dalda inceleyebiliriz. Müşteriye kolaylığı ve firmaya kolaylığı... Müşterinin mobil ortamda alışveriş yapması için bir tarayıcıya girip oradan alışveriş yapması bilgisayar ortamına göre daha zordur. Mobil uygulama burada müşteriye kolaylık sağlar. Firmanın mobil ortamda satış yapmasını kolaylaştıran bu hizmet, anlık olarak çözümler sağlayabilirliğini arttırmanın yanı sıra, istediği konumdan müşterileri ile anlık iletişim sağlamasına olanak vermektedir.

Mobil Uygulamada Sosyal Medya Entegresi:

Uygulama hizmetinize sosyal medyayı entegre ederek müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Böylece müşterileriniz arada bir aracı olmadan size daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

Mobil Uygulama Kampanyaları:

Mobil uygulamanıza özel kampanyalar yaparak müşterilerinizin ilgisini daha çok çekebilirisiniz. Böylece hem E-Ticaret sitenizin anlık trafiği artar ve Google'da daha üst sıralara çıkarsınız.

En Çok Okunanlar

E-Ticarette Mobil Uygulamanın Önemi Nedir?
E-Ticarette Mobil Uygulamanın Önemi Nedir?

Ülkemizde mobil sektörü hızla gelişmektedir. Bunun ile beraber bir çok e-ticaret firması da site üzerinden satış yapmanın yanı sıra mobil uygulamadan da satış y

Şahıs Şirketi Nedir, Nasıl Kurulur?
Şahıs Şirketi Nedir, Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitenizdeki ürünleri satarken fatura kesebilmek ve verginizi ödeyebilmek için şirket kurmanız şarttır. Türk Ticaret Kanunu

Kurumsal Kimliğin Önemi Ve Adımları
Kurumsal Kimliğin Önemi Ve Adımları

Bir kurumun, firmanın veya vakfın hem kendi içinde hem de başka oluşumlara karşı duruşunu , davranışını , imajını temsil eden kavramdır. Bu makalemizde bu kavra
Mobil Uygulamamız Yayında !

Şimdi mobil uygulamamızla cebinizdeyiz.

Dijital Tescil Android Uygulamamız Dijital Tescil App Uygulamamız Yakında